Týnka blbne-jako vždy...

19. ledna 2011 v 16:54 | týnka |  TYNKA
Zdravím.... nebyla jsem tady, no perfíš, myslete si, co chcete, ale nemám čas. Dneska jsem se při odchodu z práce dozvěděla, že za nějaký dva tejdny (necelý) bych měla být prověřena nějakou komisí (to přeháním....) .... prostě bude u nás inspekce (ješ! ne ze sociálky...mluvím o práci, no já vím, píšu zmatkovitě....). Prostě v práci chtějí prověřit, zda jsem fakt tak dobrá, jak se o mně tvrdí (hahaha, to si zase fandím). 

Takže: 
Událost týdne: sešla jsem se (v neděli) s jedním svým osudovým mužem, který do mého života vstoupil již před rokem. Osudovým? Ne, známe se z práce a po roce jsme si řekli, že se prostě sejdeme někde mimo tu depresivní budovu. pro upřesnění: my spolu nepracujeme a už vůbec spolu nespíme! Viděli jsme se čtyřikrát v životě, takže...  No, sešli jsme se v centru Brna. Snad poprvé v mém krátkém životě mi NEBYLO TRAPNĚ. Nebylo. Fakt ne, ani trochu. Jedná se o muže, který pracuje v mém oboru a znali jsme se již dříve, již tehdy přeskočila pomyslná jiskra, ale pracuje v jiné firmě, ale s námi spolupracuje. Ale Týnka (ten outsider) prostě přistoupila na nabídku "skleničky" až teď. 
Fakt jsem mu dala lísteček (tomu se sama divím...), pak mi teda bylo trošku trapně, to jo, ale ne zas tak trapně jako jindy, dala jsem mu ho při loučení, jen jsem mu ho tak vsunula do ruky a on se zeptal, co to je. Pak pochopil a řekl: "Jo, tak já se ozvu." a oba jsme si na tváři vykouzlili úsměv. Ách... ale ŘÍKÁM PŘEDEM: ŽÁDNÝ SEX! I když... chuť by byla, ALE nehodlám přijít o rodinu. On totiž tento muž bydlí dost daleko, dalo by se říci, že žije  v jiné zemi. Bydlí v pohraničí. 
Jo, já tady nenapsala nic o tom našem setkání... takže: bavili jsme se o jeho rodném městě, o organizaci některých věcí, o tom, že ho nebaví práce a že tuto práci dělá už třetí rok (ne, není to žádnej zajíček, blbý kecy si nechte), protože práce v cestovním ruchu ho zaséjic tolik nebavila, tak přestoupil sem. 
Jo, taky mi řekl, že se určitě zase za rok uvidíme, protože by měl jet na nějaký delší školení do Brna (za rok...hm... to mi fakt udělal radost). Zkuste si to představit: já tam sedím a on taky. 
"Víš, měl bych být zas někdy v Brně...tak se můžeme zase sejít..." začal a já se toho hned chytla: "Jo? A kdy?" a on s  trošku pokleslým obličejem: "Asi za rok... budu si muset udělat doškolovák, abych mohl nastoupit na lepší pozici...". Já na to řekla jen "aha" a rychle jsme to zamluvili. No, kecali jsme o všem  možným. 

Jinak: v pátek jsem byla s jedním člověkem (tentokrát ženského pohlaví) a jedním dalším člověkem (opět mužského pohlaví) na kalbě týdne. Kalba století vypadá jinak a hlavně je tam alkohol... My si dali jen trošinku, takže je to pouhá kalba týdne. 

Včerejšek stál za .... B byl z práce nucen napsat (do teď nechápu, co to měl napsat...) jakousi zprávu o stavu té jejich pobočky v této zemi... nebo co. On totiž B má fakt schopnost vysvětlovat. Celej večer lítal po bytě se slovy "Sakra, jak se to řekne italsky?" "Vždyť jsem to tady měl založený..." "Sakra, do půlnoci to nemůžu stihnout....já se na to vys...". Pak začal podezírat mě, že jsem mu vzala nějakej slovník finančních pojmů nebo co... Pak mě k sobě povolal se slovy: "Týnečko, prosím tě, já vím, jsem protivnej, no promiň, ale nemohla bys mi to najít ve slovníku, já už z toho blbnu, jak se řekne...?" tak jsme teda nad tou zprávou za uplynulý rok, kterou měl poslat do včerejší půlnoci, seděli celej večer, pak jsme si otevřeli vínko.
"Ty máš na ty jazyky hlavu, mně to nejde... hele, co je lepší napsat... a mám to tam vůbec psát?" tak o tomhle jsme celej večer diskutovali. 
Já umím italsky takové ty nejnutnější fráze, pár slov a slovesné třídy... no, je toho snad víc, ale... Bedřich tam studoval a umí hovínko. Tak jsme hledali ve slovníku, takové ty odborné pojmy v normálním slovníku nenajdete.... no coment.
Naše nebohé děťátko si chtělo hrát se svým nebohým tatínkem. 
"Beruško, teď neé, mám moc práce, běž si hrát s maminkou..." žadonil B.
"Máaaáámí! Táta si se mnou nece rát!" řvalo to dítě přes obývák až do kuchyně.
"Tak nech taťku být a pojď za mnou..." snažila jsem se být  spravedlivá a poskytnout Beďánkovi trošku klidu.
"Týno, vypni tu televizi, prosím. Stejně tam dávaj samý kraviny... potřebuju klid. Musím to dneska dokončit." začalo to po chvilce znovu. Bedříškovi se nelíbí pohádky našeho drobečka. Tak jsem teda vypla tévé. Pak nás požádal o asi tisíc dalších ústupků, nakonec se zeptal, jestli si nechceme zajít do města na nákupy. Připomněla jsem mu, že v sedm večer se už toho asi moc nedá koupit.
"Kde je doprčic ten slovník finančních pojmů? Určitě byl v dolní knihovně... nepůjčovala si ho Gita? Sakra....tak já jí zavolám..." tak teda vedl hodinový hovor, protože jeho sestřenice je dosti volná povaha, neuklízí, takže hledala ten slovník po celém bytě... a nakonec se B dozvěděl, že má ten slovník v práci...  
Dopis nakonec odeslal a čeká na výsledek.

Mám tu chyby, no a? Je mi tu fuk. Týnka je co kus, to originál, takže na to má právo. 

Jinak... pro mého nejoblíbenějšího Pisálka: Já raději mažu historii... přece jen, nikdy nevíte, kdy nastane znárodnění a manžel/ka si půjčí Váš počítač, že? O vejkendu si najdu čas a napíšu tu něco z toho svýho deníčku, aby jste věděl, jaký jsem tele. Jinak devadesátky (mluvím o těch letech, ne o seniorech...)...zlatý devadesátky...jak v čem. 

Pro moji oblíbenou slečnu Tajemnou: zdravím. Jako vždy. A řekni tátovi, že mu ty ponožky v sandálech sluší... umím si to představit. 


Týnka blbne celý život, ale teď blbne úplně. 
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 dorian-gray dorian-gray | Web | 19. ledna 2011 v 17:31 | Reagovat

Tak vidíte, řídíte se asi stejnými morálními hranicemi jako já. Pozvat někoho na kafé ještě jde, ale dojít do tělesného kontaktu je něco jiného. Nicméně, výborně že jste mu předala ten papírek, a držím vám v tom palce! Takhle si představuju pravou romantiku, kam se hrabe ten sterilní facebook. Jak by se asi zachoval pravý d. gray? Ten z knížky, ten zkažený? Ten už by byl dávno s IB v posteli, a všechno by tím zničil, zničil by ji, svou rodinu a nakonec i sebe, asi.

no a nechcete mi napsat něco málo italsky - krásná řeč!

2 dorian-gray dorian-gray | Web | 19. ledna 2011 v 19:26 | Reagovat

Díky za těch pár větiček. S tou IB si nelamte hlavu, já jí opravdu nemám co nabídnout a nevidím to opravdu nadějně. Tak knížka je dobrá, jak pro koho, pro mně ano, protože byla o mně napsána. Původně jsem ji sice koupil ženě jako dárek ale od prvního okamžiku mi bylo jasné, že je to dárek spíš pro mně. Ona ji pak zkoušela číst a vůbec jí to nebavilo, ach jak je toto možné? Přitom je větší čtenářka než já. Těším se na ten váš deník, pokud jste tam opravdu psala věci pro sebe, které neměl nikdo číst jiný, tak to má obrovskou hodnotu.

IB perché ti amo?!

3 dorian-gray dorian-gray | Web | 20. ledna 2011 v 14:40 | Reagovat

ale jo je to moc hezká řeč a krásné je sledovat někoho, kdo s ní dokonale vládne. A učit se to.. nó, vzhledem k tomu, že se tam budu časem stěhovat tak ji budu potřebovat. Nesnáším střídání ročních období...

4 Kiwi Kiwi | Web | 20. ledna 2011 v 16:58 | Reagovat

Hezký článek, o hodně starší kamarádko. Béďu pozdravuj a ať Táničku nechá koukat alespoň na krtečka - moje pohádka děctví. Když mi ji chtěl někdo přepnout, tak jsem ho domlátila se slovy: ,,Něěě to je můj kltecek!!" :D

5 Kiwi Kiwi | Web | 21. ledna 2011 v 19:57 | Reagovat

Díky, ono je těžký si věřit, když vím, že jsem tupá jak poleno :D ale díky ;)

6 dorian-gray dorian-gray | 22. ledna 2011 v 18:28 | Reagovat

Mno, to asi nazáleží na vkusu, toto se tam prostě hrálo, a musím přiznat, že se mi to vážně líbilo. A už se Vám ozval ten obdržitel jistého malého papírku?

7 Kiwi Kiwi | Web | 25. ledna 2011 v 14:50 | Reagovat

[6]: No? Správná otázka...

8 BenyC BenyC | E-mail | 16. ledna 2017 v 18:57 | Reagovat

I found this page on 12th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama